Sockerskrin silver Berlin

Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin
Sockerskrin silver Berlin

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SOCKERSKRIN, silver, Tyskland, 1800-talets första hälft, senempire, av Johann Friedrich Wilhelm Borcke (1821-1839), Berlin omkring 1830, punsad dekor av bård med vinrankor, nyckelskylt med lagerkrans, på tassar, lockknopp i form av örn, höjd ca 14, 13,5x9,5 cm, vikt ca 431 g, nyckel medföljer

Fötterna med smärre stötskador

534214

2018-04-12