Collier dalmatiner jaspis
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, 3 st., av s.k. dalmatiner jaspis, agat, matterade bergkristaller samt onyx, silverlås varav 2 förgyllda, längder 38-47 cm, ÖRHÄNGE, silver, 2 odlade barocka sötvattenspärlor, design Elon Arenhill, Malmö, ostämplad, krok, höjd 5 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, med kulformade bergkristaller, krokar, höjd 5,5 cm
Pärlor borrade
534219
2018-04-12