Collier dalmatiner jaspis

Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis
Collier dalmatiner jaspis

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

COLLIER, 3 st., av s.k. dalmatiner jaspis, agat, matterade bergkristaller samt onyx, silverlås varav 2 förgyllda, längder 38-47 cm, ÖRHÄNGE, silver, 2 odlade barocka sötvattenspärlor, design Elon Arenhill, Malmö, ostämplad, krok, höjd 5 cm, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, med kulformade bergkristaller, krokar, höjd 5,5 cm

Pärlor borrade

534219

2018-04-12