Torsten Andersson olja
Klubbat för:
260 000 SEK
Utropspris
200 000 SEK
TORSTEN ANDERSSON (1926-2009): Planta, massonitskulptur, signerad på baksidan Torsten Andersson, olja på duk, dubblerad, 152x133 cm.
LITTERATUR: Sveriges Allmänna Konstförening, "Torsten Andersson", 2002, avbildad sid 139
ytsmuts, kantslitage
534281
2018-04-16