Spegellampett 1800-tal

Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal
Spegellampett 1800-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SPEGELLAMPETT, 1800-talets första hälft, Empire, för 2 ljus, Wernerborgs hallstämpel, märkt Richert förgylld, kvicksilverfolierat glas, krön med dekor av parställda psykopomper samt fruktfat, mått utan krön ca 44x58 cm

Framtagen originalyta, en ljusarm med lagning

534303

2018-04-11