Grand Tour - Brevpress
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BREVPRESS, (tidigt 1900-tal), platta med dekoration av en romersk sarkofag, plattan i marmor (verde antico) sarkofagen i kalcit, höjd ca 6, samt 10x14 cm,
Proveniens: Enligt lapp på undersidan har en man vid namn David Bridges 1955 fått brevpressen i present av Lady Grisell Baillie Hamilton
Smärre slitage
534424
2018-04-12