Grand Tour - Sigillstampar

Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar
Grand Tour - Sigillstampar

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SIGILLSTAMPAR samt brevpress och brevkniv, 9 dlr, 1800- samt tidigt 1900-tal, sigillstampar i brons samt förgylld brons, intaglio i glas, färgat glas (antikiserande profilporträtt)samt bergskristall, den senare med familjevapen, sigillstamp i brons med ätten Medicis vapen, brevkniv i brons med örn samt brevpress i form av Napoleonhatt samt glasintaglio med Lakoongruppen, mått mellan ca 1-25 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

534431

2018-04-12