Grand Tour - Kanna islamsk

Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk
Grand Tour - Kanna islamsk

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KANNA, islamsk, (ca 800-1200 e Kr), glas, höjd ca 15 cm

Proveniens: Finns att tillgå vid förfrågan

Jordfynd, lagning, iiserande,

534437

2018-04-12