Kosta glasservis Elon
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVIN OLLERS, "Elon", glasservis, 47 dlr, Kosta, 1900-tal, pantograferad dekor, bestående av: 11 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 12 selterglas, 12 dessertvinglas, höjder ca 7,2 - 12,5 cm
Smärre bruksspår, några enstaka nagg vid mynningen, några mindre repor
534471
2018-04-14