Kosta glasservis Elon

Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon
Kosta glasservis Elon

Klubbat för:

1 300 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

EDVIN OLLERS, "Elon", glasservis, 47 dlr, Kosta, 1900-tal, pantograferad dekor, bestående av: 11 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 12 selterglas, 12 dessertvinglas, höjder ca 7,2 - 12,5 cm

Kuntoraportti

Smärre bruksspår, några enstaka nagg vid mynningen, några mindre repor

534471

Päivämäärä:

2018-04-14