Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, bär rester av en stämpel (sannolikt hallstämpel) på bakstycket, skuret krön i form av stiliserad urna flankerad av kärvar med fleuroner, snidat trä, senare ytbehandling, blankförgylld samt med slagmetall, delat spegelglas, höjd ca 95, bredd 41 cm

Mindre bortfall av kredering, smärre slitage.

534551

2018-04-12