Karmstol
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, gustavianskt provinsarbete, Lindome, 1800-talets första hälft, stomme i betsad furu med skuren dekor, rygg armstöd och sits klädd i sammet, sitthöjd ca 43 cm
Kraftigt renoverad, senare betsning, brukssliteage
534564
2018-04-12