Hilding Linnqvist, Vy från konstnärens ateljé

Klubbat för:

72 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HILDING LINNQVIST (1891-1984): Komposition med figurer monogramsignerad HL, olja på duk, 62x85 cm
Utförd 1913
Utställd: Moderna Museet 1987, katnr 1
Göteborgs Konstmuseeum 1987
Proveniens: Konstnären Axel Nilsson, nyårsgåva 1980 till Margaretha Nilsson.
Beijers Moderna 1990

534569

2018-04-24