Jägarhorn
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JAKTHORN, 2 st., tidigt 1900-tal, mässing, längd ca 31 resp 51 cm
Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".
Bucklor
534741
2018-04-17