Fagott
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FAGOTT, 1900-talets fösta hälft, längd ca 129 cm, väska medföljer
Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".
Slitage och smärre skador, väska med omfattande skador
534793
2018-04-17