Grand tour - Attisk Oinochoe
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
OINOCHOE, i form av kvinnohuvud, attisk, Grekland, ca 400-300-tal f Kr, glaserat lergods, höjd ca 20 cm
Proveniens: Svensk privatsamlare, enligt uppgift Inköpt i Aten under 1950/60-talet
534804
2018-04-12