Grand tour - Figurin Tanagra

Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra
Grand tour - Figurin Tanagra

Klubbat för:

4 800 SEK

4 000 SEK

FIGURIN möjligen Demeter, Tanagra, Grekland, (300-tal f Kr), terrakotta med rester av grundering och bemålning, höjd ca 24,5 cm

Proveniens: Från äldre samling, Belgien

Jordfynd,

534809

2018-04-12