Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urverk med månfas, datum, klocka slagfunktion, märkt Louren Duchésne, Amsterdam fodral med intarsia, höjd ca 242 cm, pendel, nycklar och lod finns
Fodralet av senare datum

Urverket reparerat 1999, fodralet har några saknade delar, allmänt slitage

534839

2018-04-17