Wilhelm Kåge ´´Grå Ränder´´ matservis

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Grå Ränder", matservis, 49 dlr, Gustavsberg, 1900-talets mitt, bestående av: 8 djupa tallrikar, 10 mattallrikar, 10 assietter, 8 förrättstallrikar, 4 skålar, 4 uppläggningsfat, 1 kanna, 1 såskanna, 1 tekanna, 1 gräddekanna, 1 söckerskål med lock

Slitage, ytsmuts, några färgbortfall, några med nagg

534845

2018-04-14