Mässingsföremål 6 st
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MORTEL, VIKTSATSER, 3 st, ASKAR, 2 st, mässing, 18/1900-tal, morteln märkt S.B 9, Skultuna Bruk no 9, höjd ca 11 cm
Troligtvis ej tillhörande stöt. Viktsatsen med träställ saknar en vikt, de två andra saknar den minsta s.k. knappen. Askarna med slitage och lagningar
534868
2018-04-20