Mässingsföremål 6 st

Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st
Mässingsföremål 6 st

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

MORTEL, VIKTSATSER, 3 st, ASKAR, 2 st, mässing, 18/1900-tal, morteln märkt S.B 9, Skultuna Bruk no 9, höjd ca 11 cm

Troligtvis ej tillhörande stöt. Viktsatsen med träställ saknar en vikt, de två andra saknar den minsta s.k. knappen. Askarna med slitage och lagningar

534868

2018-04-20