Alvar & Aino Aalto skrivbord

Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord
Alvar & Aino Aalto skrivbord

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ALVAR & AINO AALTO, skrivbord samt hurts och stol, 3 dlr, 1900-talets andra hälft, skrivbord/matbord modell 81B, skiva av askfaner, hurts modell 297, björk, 5 lådor, stol modell nr 65, björk, bordets höjd ca 71, ca 122 x 75 cm, hurtsens höjd ca 65, ca 55 x 38cm, stolens sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, bordsskivan med fanersprickor/-resning samt ställvis blekning

534997

2018-04-13