Silversmycken

Silversmycken
Silversmycken
Silversmycken
Silversmycken

Klubbat för:

750 SEK

1 500 SEK

ARMBAND, ÖRHÄNGEN, 1 par, BROSCHER, 2 st samt BOKMÄRKE, silver, armband, förgyllt silver med blomsterdekor på emalj bakgrund, Kristian M Hestenes, Bergen, Norge, längd ca 18 cm, örhängen, 1 par, med blomsterdekor, clipps, Nils Erik From, Nakskov, 1900-talets mitt, höjd ca 1.8 cm, bokmärke, i form av en band med graverad inskription, Carl Larsson, Köping, 1936, längd ca 6.5 cm, tillsammans med två broscher, längd ca 4.8-5 cm, totalvikt ca 63.1 g

Slitage, ställvis anlöpning och förlust av förgyllning, mindre repor

535072

2018-04-20