Väggrelief gjutgärn
Klubbat för:
300 SEK
1 500 SEK
VÄGGRELIEF, medaljong, gjutjärn, föreställande Carl XVI Gustav för Sverige - i tiden, signerad "R. K-Zo*", a tergo "Medaljongen göts till minne av H.M. Konungens besök på Parca Norrhammar AB den 3 juni 1975 i samband med Konungens Eriksgata i Småland, diameter 28,5 cm
Bruksslitage, några mindre repor
535088
2018-04-15