Smycken med fasettslipade granater
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
COLLIER, 2 st, ÖRHÄNGEN, 1 par, RING samt 2 KRAVATTNÅLEN, mestadels förgyllt silver med fasettslipade granater, örhängen med skruvsystemmet, 1 kravattnål, 14k guld, prydd med en oval, blandslipad granat omgiven av seedpärlor, höjd ca 6.2 cm, 1 kravattnål, förgyllt silver prydd med fasettslipade granater, höjd ca 6.5 cm, ringstorlek 17.75, längden av collier ca 42-43 cm, totalvikt ca 41.4 g
Slitage, ställvis anlöpning, granaten till kravattnålen med en nagg, seedpärlorna är slitna
535099
2018-04-20