Medalj Sovjet Hero Sovjetunions hjälte guld
Klubbat för:
30 000 SEK
Utropspris
38 000 SEK
MEDALJ, 18 k guld, Hero of the Soviet Union / Sovjetunions hjälte, märkt 5529 samt kyrilliska tecken, höjd totalt 6 cm, vikt 28,5 g
Proveniens: Enligt uppgift utifrån numreringen förlänad till en Harchikov Mihail Borisovic (1903-1977)
Smärre repor, slitage
535153
2018-04-14