Mekaniska figurer

Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer
Mekaniska figurer

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MEKANISKA FIGURER, 11 st.,1930-50-tal, bestående av: 3 katter, ekorre, kanin, 3 fåglar, elefant, mus, hund, samtliga urverksdrivna, övervägande helt i litograferad plåt, Tyskland, höjd ca 3-9 cm

Några med slitage, samtliga fungerar

535274

2018-10-14