Mekaniska figurer
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MEKANISKA FIGURER, 11 st.,1930-50-tal, bestående av: 3 katter, ekorre, kanin, 3 fåglar, elefant, mus, hund, samtliga urverksdrivna, övervägande helt i litograferad plåt, Tyskland, höjd ca 3-9 cm
Några med slitage, samtliga fungerar
535274
2018-10-14