1700-tals silverbägare

1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare
1700-tals silverbägare

Klubbat för:

720 EUR

Utropspris

600 EUR

SILVERBÄGARE, rokoko, Sverige 1700-tal. Vikt 124 g.
Delvis förgylld. Graverad dekor av blommor, botten med rubel med Peter den Store, 1707. Höjd 10,5 cm.

535295

2018-05-21