Uniform

Uniform
Uniform
Uniform
Uniform
Uniform
Uniform

Klubbat för:

550 SEK

1 500 SEK

UNIFORM, m/1895, Livgardet, bestående av: livplagg, ridbyxor, ägiljett, ej tillhörande axelklaffar medföljer

Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".

Slitage, mindre skador

535332

2018-04-17