Frans Wilhelm Odelmark orientalistisk oljemålning
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937), sent 1800-tal/tidigt 1900 tal, nordafrikanskt stadsmotiv (troligen Kairo), signerad FW Odelmark, olja på duk, 57x37.5 cm
Ett mindre hål i duken, smärre färgbortfall
535342
2018-04-14