Frans Wilhelm Odelmark orientalistisk oljemålning

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FRANS WILHELM ODELMARK (1849-1937), sent 1800-tal/tidigt 1900 tal, nordafrikanskt stadsmotiv (troligen Kairo), signerad FW Odelmark, olja på duk, 57x37.5 cm

Ett mindre hål i duken, smärre färgbortfall

535342

2018-04-14