Smörask med lock porfyr

Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr
Smörask med lock porfyr

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SMÖRASK med lock, porfyr, Karl Johan, 1800-talets första del, rund, fasetterad, locket med vridna fasetter, höjd ca 10, diameter ca 12 cm

Knoppet är troligen senare, med några nagg till insidan av asket och locket

535365

2018-04-20