Rakborstar silver

Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver
Rakborstar silver

Klubbat för:

1 700 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

RAKBORSTAR, 7 st., silver, 1800-tal, av bland annat Lars Malm (1837-1872), Eskilstuna 1849 och Anders Rothman (1826-1833), Örebro 1835, längd ca 9-12 cm, total vikt ca 268 g

Zustandsbeschreibung

Ett lock saknas, slitage, med gravyr

535368

2018-04-15