Diverse militaria bl a uniformstillbehör
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÄRMMÖSSOR, 4 st, bl a flygvapnet, BASKER, kustjägarmärke, ÖRLOGSFLAGGOR, 2 st, SKÄRP, m/1960, 3 st, FANOR, 3 st, för blåsinstrument, silvertråd på blått kläde, PLYM, m/ä, i pappetui, ÄGILJETT, i obruten originalförpackning, MÖSSMÄRKE, PARADBÄLTE, flygvapnet, KNAPPAR, MÄRKEN, mm.
Proveniens: Kunglig hovtrumpetare Per-Anders Erixon, 1930-2013. År 2002 gav han ut sina musikaliska minnen i boken "Från musikelev till hovtrumpetare".
Örlogsflagga med mindre fläckar, mössmärke med slitage
535394
2018-04-17