Matskedar 19 st gammal fransk

Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk
Matskedar 19 st gammal fransk

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

MATSKEDAR, 19 st, silver, varav 11 gammal fransk modell inklusive bl at 1 av Carl Gustaf Florell (verksam 1819-1834), Stockholm och 2 av Johan Olof Östlund, Gävle, 1868, samt 5 spetsig svensk, mestadels 1800-tal, några med inskriptioner, längd ca 20-23 cm, totalvikt ca 964 g

Slitage, bucklor, mindre repor, ställvis anlöpning

535395

2018-04-18