Melchior Faust serveringssked
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MELCHIOR FAUST, serveringssked, silver, fiolskaft modell, invändigt förgyllt, Göteborg, 1772, med graverad inskription, längd ca 32 cm, totalvikt ca 164 g
Slitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning och förlust av förgyllning
535409
2018-04-18