Melchior Faust serveringssked

Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked
Melchior Faust serveringssked

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MELCHIOR FAUST, serveringssked, silver, fiolskaft modell, invändigt förgyllt, Göteborg, 1772, med graverad inskription, längd ca 32 cm, totalvikt ca 164 g

Slitage, några mindre bucklor, ställvis anlöpning och förlust av förgyllning

535409

2018-04-18