Grythyttan trädgårdsmöbel

Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel
Grythyttan trädgårdsmöbel

Klubbat för:

5 200 SEK

6 000 SEK

TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 dlr, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt, bestående av: runt bord, 120x120 cm, och 4 karmstolar, svartlackerade stålrör, gråmålade, formgivna av Artur Lindqvist 1930, bordets höjd ca 70 cm, sitthöjd ca 42 cm

Slitage, senare målade. Nytt virke.

535415

2018-04-14