Grythyttan trädgårdsmöbel
Klubbat för:
5 200 SEK
6 000 SEK
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 5 dlr, Grythyttan, omkring 1900-talets mitt, bestående av: runt bord, 120x120 cm, och 4 karmstolar, svartlackerade stålrör, gråmålade, formgivna av Artur Lindqvist 1930, bordets höjd ca 70 cm, sitthöjd ca 42 cm
Slitage, senare målade. Nytt virke.
535415
2018-04-14