Övriga silver bestick
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOCKERSTRÖARE, 3 st, SOPSLEV, SÅSSKED, TESIL, silver, sopslev, Johan Fredrik Löfgren, Karlskrona (verksam 1838-1858), såssked, GAB, Stockholm, 1925, sockerströare inklusive bl at, GAB Stockholm, 1924, tesil, ej stämplat, några med graverade inskriptioner, längd ca 8-42 cm, totalvikt ca 213 g (exl nysilver sockerströaren), 1 nysilver sockerströare medföljer
Slitage, ställvis anlöpning och mindre repor
535416
2018-04-18