Övriga silver bestick

Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick
Övriga silver bestick

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SOCKERSTRÖARE, 3 st, SOPSLEV, SÅSSKED, TESIL, silver, sopslev, Johan Fredrik Löfgren, Karlskrona (verksam 1838-1858), såssked, GAB, Stockholm, 1925, sockerströare inklusive bl at, GAB Stockholm, 1924, tesil, ej stämplat, några med graverade inskriptioner, längd ca 8-42 cm, totalvikt ca 213 g (exl nysilver sockerströaren), 1 nysilver sockerströare medföljer

Slitage, ställvis anlöpning och mindre repor

535416

2018-04-18