Matservis Herend Ungern 57 dlr
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
HEREND, matservis, "Waldstien", porslin, 57 dlr, 1900-talets andra hälft, blå dekor med blomsterrankor samt delvis förgyllt, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, 12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 1 par ljusstakar höjd ca 18 cm, såsskål, 5 uppläggningsfat längd ca 26-35 cm, 2 skålar (rund resp trekantig) diameter ca 25,5/26 cm,
535448
2018-04-14