Tapio Wirkkala

Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala
Tapio Wirkkala

Klubbat för:

700 EUR

Utropspris

800 EUR

TAPIO WIRKKALA (1915-1985), vas, "Jäkälä" ("Renlav"), signerad Tapio Wirkkala Iittala, sent 1950-tal.
Klart glas, höjd 22 cm.

535490

2018-04-23