Bestick GEWE silver

Bestick GEWE silver
Bestick GEWE silver
Bestick GEWE silver
Bestick GEWE silver
Bestick GEWE silver
Bestick GEWE silver

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BESTICK, 43 dlr, silver, GEWE, Malmö, 1978-9, skaft i rokokostil, bestående av: 11 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 bordsknivar med stål blad, 2 smörknivar med stål blad, 1 såssked, 5 serveringskedar, längd ca 15-21 cm totalvikt (exl knivar) ca 1 166 g

Bruksslitage, ställvis anlöpning och mindre repor

535819

2018-04-20