Bestick silver Disa modell
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BESTICK, 24 dlr, silver, Disa modell, Markströms Guldsmeds, Lidköping/Uppsala, 1958-73, bestående av: 11 bakelsegafflar, 12 kaffeskedar, 1 tårtspade, längd ca 12-23 cm, totalvikt ca 486 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning och mindre repor
535822
2018-04-20