Orobr brandfordon
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OROBR BRANDFORDON, 2 st, 1920-30-tal, hästdragen vagn med brandman som förare, öppen brandbil med förare och 4 brandmän, litograferad plåt, hästdragna vagnen med spiralfjäderverk, längd 29 resp. 20 cm
Brandbilen saknar urverk, lackskador, delar saknas
535904
2018-10-14