Smörterrin Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SMÖRTERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, fleur de lisbård, längd ca 12-15 cm
PROVENIENS: Inköpt på M. Molvidson AB, Stockholm
Nagg
535929
2018-04-21