Smörterrin Kina 1700-tal

Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal
Smörterrin Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SMÖRTERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, dekor av strödda blommor i underglasyrblått, fleur de lisbård, längd ca 12-15 cm

PROVENIENS: Inköpt på M. Molvidson AB, Stockholm

Nagg

535929

2018-04-21