Håkan Nyberg Pop Art & Underground

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

HÅKAN NYBERG (född 1938): 1969, ´Olof och Marcus`, Olof Palme och Markus Wallenberg, ... staten och kapitalet, silkscreen på papper, bladstorlek 74x52 cm

Håkan Nyberg var med och startade Folkets Ateljé 1968. Han medverkade också i tidningen Puss.

För konditionsrapport kontakta fredrik.anthony@auktionsverket.se

Slitage, skador, tejprester, veck.

535935

2018-05-20