Håkan Nyberg Pop Art & Underground
Klubbat för:
1 600 SEK
2 000 SEK
HÅKAN NYBERG (född 1938): 1969, ´Olof och Marcus`, Olof Palme och Markus Wallenberg, ... staten och kapitalet, silkscreen på papper, bladstorlek 74x52 cm
Håkan Nyberg var med och startade Folkets Ateljé 1968. Han medverkade också i tidningen Puss.
För konditionsrapport kontakta fredrik.anthony@auktionsverket.se
Slitage, skador, tejprester, veck.
535935
2018-05-20