Skrivskåp 1800-tal
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVSKÅP, med klocka, 1800-talets första hälft, furu, 2 dlr, överdelen med räfflade spegeldörrar, dragknoppar i mässing, bemålad urtavla med arabiska siffror samt märkt AAS Mora, höjd ca 228, 118x65 cm, pendel och lod finns
PROVENIENS: Samlaren Jonnie Dahlström
Lås och nyckel saknas, senare knoppar, senare invändig bemålning
535973
2018-04-18