Sparbössa Saalheimer & Strauss
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SAALHEIMER & STRAUSS MINSTREL BANK, 1920-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, du trycker på en spak, figuren sträcker då ut tungan och sväljer myntet, höjd ca 28 cm
Nyckel saknas, lackskador
535974
2018-10-14