Sparbössa Saalheimer & Strauss

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SAALHEIMER & STRAUSS MINSTREL BANK, 1920-30-tal, litograferad plåt i ett flertal färger, du trycker på en spak, figuren sträcker då ut tungan och sväljer myntet, höjd ca 28 cm

Nyckel saknas, lackskador

535974

2018-10-14