Engelsk pepperbox

Engelsk pepperbox
Engelsk pepperbox
Engelsk pepperbox
Engelsk pepperbox
Engelsk pepperbox
Engelsk pepperbox

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSPISTOL, engelsk 6-pipig pepperbox, 1850-tal, kontrollstämplar Birmingham, kolv troligen i ebenholz, kal, 9,5 mm, L pipa ca 7, totalt ca 20 cm

Skadade nipplar, slagmärken på kolv

536153

2018-04-18