Matsalsgrupp gustaviansk stil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSALSGRUPP, 9 dlr, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, ursprungligen vitmålad, bestående av 8 stolar med textilklädd sits samt runt bord med 4 iläggsskivor á ca 50 cm, matbordets höjd ca 76, diameter ca 110 cm, totallängd ca 310 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm
Kraftigt bruksslitage, ställvis gullnat samt färgbortfall, repor, stolarna med fläckar och skador, en stol med avslag i bakkanten på ryggen
536167
2018-04-18