Matsalsgrupp gustaviansk stil

Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil
Matsalsgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSALSGRUPP, 9 dlr, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, ursprungligen vitmålad, bestående av 8 stolar med textilklädd sits samt runt bord med 4 iläggsskivor á ca 50 cm, matbordets höjd ca 76, diameter ca 110 cm, totallängd ca 310 cm, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Kraftigt bruksslitage, ställvis gullnat samt färgbortfall, repor, stolarna med fläckar och skador, en stol med avslag i bakkanten på ryggen

536167

2018-04-18